Instagram’da Başarılı Bir Satıcı Olmanın Yolları

Markaların tanıtım ve satış yapmak için kullandıkları başlıca sosyal medya platformlarından biri instagramdır . ınstagram’ da başarılı bir satıcı olmak için izlemeniz gereken yolu ve neler yapmanız gerektiğini aşağıda sıralayacağız.

  • Instagram kullanıcılarının takibi ve talebi doğrultusunda farklı ürün çeşitlerini kampanyaların paylaşılması sürekli olarak güncellenmesi

.      2)   Instagram kullanıcıları genellikle doğrudan görsellere odaklandığından açıklamalar geri planda kalmaktadır. Yapacağınız duyuru ve kampanyalar için özel görsel hazırlamanız gerekecektir.

  • Pek çok marka ve butik gibi kendinize ait bir pazarlama URL kullanabilirsiniz. Hatırlanması ve telaffuzu kolay bir URL ile kullanıcıları sitenize yönlendirerek satış yapabilirsiniz.
  • Instagram satış uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Birçok marka ve pazarlamacı profilleri üzerinden bu sekme sayesinde ürünlerini vitrinleyip direkt satış sağlayabiliyor.
  • Satışını yaptığınız ürünlerin diğer kullanıcılar tarafından onaylanmış görselleriniz sunmanız ınstagram satıcılığınız için birer sosyal kanıt olacağından mutlaka yer vermelisiniz.
  • Intagram’da marka olarak satış yapıyorsanız bir reklam politikanız olsun. Instagram henüz Türkiye’de reklam verilen mecralardan biri değil fakat bu yönde gelişmeler markaların yakın takibinde.
  • Instagram diğer sosyal medya mecralarından farklı bir konsepte sahiptir buna bağlı olarak farklı bir yaklaşım gerekir satışınızı ve tanıtımınızı ınstagram konseptine uyarlayın. Görseller gerçek zamanlı olduğundan diğer sayfalara geçişe izin vermez. Ancak profilinize ekleyeceğiniz Dükkân URL ile bunu aşabilirsiniz. Uygun URL ile tüketicilere Watsap yönlendirmesi yapabilirsiniz.
  • Potansiyel müşterilerin ürünleriniz hakkında sorularını ve satış ayrıntılarını kesinlikle geçiştirmeyin ilgili davranmaya özen gösterin
  • Instagram üzerinden satış başarısı elde ettiğinizde diğer satış kanallarınızı aksatmayın.

Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınıza entegre etmeye özen gösterin. Görselleri, duyuru ve promosyonları her platformda aynı anda kullanmanız yararınıza olacaktır.

Instagram marka ve satıcılar için yeni ve gittikçe büyüyen bir Pazar sunuyor. Basit stratejiler ve doğru bir yaklaşım sergileyerek Instagram’da başarılı olabilir bu pazarda yer alabilirsiniz.

Yorum Yap